Wdrażamy odpowiedzialne podejście do korzystania z zasobów naturalnych

W Kampinos Nieruchomości jesteśmy świadomi wyzwań społecznych i środowiskowych, wynikających z aktywności człowieka, rosnącej urbanizacji i postępu technologicznego. Naszą działalność prowadzimy na obszarze o wysokich walorach naturalnych, w bezpośrednim sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego, dlatego zrównoważony rozwój jest szczególnie bliski naszemu sercu. Obecna sytuacja geopolityczna i związane z nią potencjalne braki w dostawach energii dodatkowo zobowiązują nas do przedsięwzięcia nadzwyczajnych środków, abyśmy mogli nieprzerwanie świadczyć klientom usługi o najwyższej jakości.

Wysoką efektywność energetyczną uzupełniliśmy własną zieloną energią

W przeciągu ostatnich dwóch lat wdrożyliśmy kompleksowy pakiet rozwiązań, które mają na celu ograniczenie naszego zapotrzebowania na energię pochodzącą z paliw kopalnych i zapewnienie ciągłości działania naszej organizacji w sytuacjach awaryjnych.

Projektując nowy budynek naszego biura, szczególnie dużą wagę przykładaliśmy do ograniczenia jego energochłonności. Skuteczną izolację cieplną uzyskaliśmy stosując materiały dociepleniowe najwyższej klasy i potrójne szklenie, a za ogrzewanie odpowiada wysoko wydajny system składający się z pompy ciepła i wentylacji mechanicznej wraz z rekuperacją. Zrealizowaliśmy także plany polegające na maksymalnym wykorzystaniu energii promieniowania słonecznego dzięki własnym farmom fotowoltaicznym i uruchomiliśmy stację inteligentnego ładowania samochodów elektrycznych. Nasi pracownicy poruszają się po najbliższej okolicy zeroemisyjnym autem elektrycznym, które ładowane jest nadwyżkami energii słonecznej, bez konieczności pobierania prądu elektrycznego z sieci.

Zaadaptowaliśmy rozwiązania typowe dla domów inteligentnych

W naszym biurze zastosowaliśmy najnowsze rozwiązania charakterystyczne dla domów inteligentnych, pozwalające zoptymalizować zużycie różnych mediów. Oświetlenie włącza się automatycznie tylko w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie, a jego moc dostosowuje się do natężenia światła z zewnątrz. Po opuszczeniu biura przez pracowników, systemy nagłaśniające i świetlne ulegają automatycznemu wyłączeniu, temperatura powietrza w środku obniża się, a główny zawór wody użytkowej samoczynnie zamyka się.

Ograniczyliśmy konsumpcję energii elektrycznej

Zdajemy sobie sprawę z potencjalnych wyzwań związanych z produkcją energii w obecnym sezonie grzewczym, dlatego przedsięwzięliśmy dodatkowe środki mające na celu zmniejszenie jej konsumpcji. Z tego względu wyłączyliśmy ogrzewanie ciepłej wody użytkowej i na stałe obniżyliśmy temperaturę powietrza w godzinach pracy naszego biura. Ograniczyliśmy też czas działania podświetlenia naszego szyldu na budynku biurowym oraz zinwentaryzowaliśmy poszczególne urządzenia pracy ciągłej i wykluczyliśmy te, które nie są niezbędne do naszego działania.

Tylko wspólne działanie może przynieść znaczące rezultaty

Choć każdy z nas może pozytywnie przyczynić się do wzrostu naszego bezpieczeństwa energetycznego, to tylko powszechne i systemowe działanie mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji państwowych może przynieść znaczący efekt w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych. Zapraszamy do naszego biura, gdzie chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami i podpowiemy jak efektywniej gospodarować energią. Mamy nadzieję, że nasza historia zainspiruje Państwa do podjęcia własnych działań!

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Kampinos Nieruchomości z siedzibą przy Sierakowska 6, 05-080 Izabelin C (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@kampinos.com.pl… czytaj więcej